D3 vitamin hatásai az emberi szervezetre

A D3-vitamin és a fáradtság

2016. augusztus 22. 08:32 - lovaszeni

Szinte mindenki megtapasztalja a fáradtság érzését időről-időre, mivel mai rohanó világunkban sokszor túl hajszoljuk magunkat, aggódunk vagy nem alszunk eleget. Ezek a tünetek azonban kiválóan kezelhetőek D3-vitaminnak.

A D3-vitamin igen sok formában előfordul a természetben és a bőr is képes előállítani az UVB sugarak hatására, így nem véletlen, hogy napfény-vitaminnak is nevezik. A D-vitamin ezenfelül jelen van a tojásban, a tejben, a tengeri halakban is. A vitamin hiányában angolkór alakulhat ki, a csontok gyengék lesznek és különböző típusú fájdalmak jelentkeznek. A D-vitamin hiánya olyan problémákat is előidézhet, mint a kognitív zavarok, a depresszió, kimerültség, krónikus fáradtság.

Kimerültséget több dolog is előidézhet: a stressz, a depresszió, a túlzott mennyiségű koffein, az alváshiány és az egészségtelen étkezési szokások is előidézhetik ezt az állapotot. A krónikus kimerültség tünetei a következők: súlyos fáradtság, alvászavarok, hangulatváltozások, izomfájdalom és más jellegű fájdalmak. Ezek azonban gyorsan megszüntethetőek egy rendszeres D3-vitamin kiegészítéssel.

Az állítás igazolására álljon itt egy tanulmány, ami 2006-ban az American Journal of Geriatric Psychiatry decemberi számában jelent meg: a kutatók az idősebb felnőttek kognitív állapotát és a D3-vitamin hatását vizsgálták. Az eredmény: a D3-vitamin pótlásával csökkentek a hangulatváltozások, javultak az agyi és idegrendszeri funkciók. Az eredményeket egy 2010-es tanulmány átdolgozta és felülvizsgálta és hasonló eredményekre jutott, azzal a kiegészítéssel, hogy a D3-vitaminnal csökkenthetőek a krónikus fáradtság tünetei, a fejfájás és a mozgásszervi fájdalom is.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://d3vitamin.blog.hu/api/trackback/id/tr425097841

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása